Dilan Polat ve Engin Polat ile İlgili Flaş Gelişme! Tüm Mal Varlıklarına Tedbir Konuldu!

Dilan Polat ve Engin Polat ile İlgili Flaş Gelişme! Tüm Mal Varlıklarına Tedbir Konuldu!
Son günlerin en tartışmalı iki ismi, Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. MASAK raporunun savcılığa ulaşması sonrası, Polatlar ile ilgili süreç hız kazandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılı Polat çifti ile yakınlarının varlıklarına tedbir koydu. Bu kişiler, tedbir devam ettikçe ne araçlarını ne mülklerini ne şirket hisselerini devredebilecek.

Yaptıkları harcamalarla son günlerin en çok konuşulan isimlerinin başında Dilan Polat, eşi Engin Polat ile kardeşi Sinem Sıla Doğu geliyor.

Her biri 15-20 milyonluk araçlarla poz veren, gittiği mağazada bir anda onlarca ürünü tek kalemde alan, lüks yaşamlarını an be an sosyal medya hesaplarında paylaşan Dilan Polat, Engin Polat ile kardeşi Sıla Doğu ile ilgili savcılık çok önemli bir karar aldı.

MAL VARLIKLARINA TEDBİR
Cumhuriyet.com.tr'den Can Uğur'un haberine göre; Dilan ve Engin Polat çifti ile birinci, ikinci derece yakınlarının hakkında mal varlıklarını dondurma kararı çıktığı iddia edildi.

Aynı kişilerle ilgili yurt dışına çıkış yasağı konduğu da öne sürüldü. Karar İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verildi.

Dilan Polat'ın eşi Engin Polat’a ait Ataşehir'deki işyerine dün gece silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen yada yaralanan olmadı.

dilan-polat-ve-engin-polat-gundemde-radara-yakalandi-yuz-milyonluk-saibeli-islemler-x73d.webp

İNCELEME BAŞLATILMIŞTI

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın mal varlıkları ile ilgili inceleme başlatılmıştı. Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK), haklarında “Kara para aklama ve vergi kaçırma” gibi birçok iddia bulunan Dilan Polat, eşi ve akrabalarıyla ilgili bir rapor hazırlandı.

16 şirket ve 8 kişi hakkında hazırlanan raporda, şirketler arasında şaibeli ilişkiler bulunduğu ve naylon fatura keserek vergi matrahının azaltılmaya çalışıldığı öne sürüldü.

İŞTE TEDBİR KARARI ALINAN O ŞİRKETLER

Halktv.com.tr'nin edindiği bilgilere göre ise tedbir kararı alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu’ya ait şirketlerden bir kaçı şunlar:

*Dilan Polat Güzellik Kozmetik AŞ
*D Polat Estetik Sağlık Hizmetleri AŞ
*Sıla Doğu Güzellik Kozmetik Tic. Limited Şti
*Dosivens Kozmetik Ürünleri İthalat ve İhracat San. Limited Şti
*Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik Ticaret Limited Şti
*Dilan Mücevherat Uluslararası Pazarlama ve Tic. AŞ
*Milda Gayrimenkul Otomotiv San. AŞ
*Rise And Shine Kozmetik AŞ
*Kuzey Aksesuar Tekstil AŞ

Etiketler :