Diamond Tema Hakkında Yakalama Kararı Çıkartıldı

Diamond Tema Hakkında Yakalama Kararı Çıkartıldı
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Yer6' adlı sosyal medya hesabında paylaşılan videodaki şeriat eleştirisinin hakaret içerikli ifade kabul edilmesi nedeniyle 'Diamond Tema' hakkında yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu.

Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan videodaki şeriat eleştirisinin hakaret içerikli ifade kabul edilmesi nedeniyle 'Diamond Tema' hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İşte Bakan Tunç'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım...

yilmaz-tunc.jpg

Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamant Tema’nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır.

İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez.

Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.

NE OLMUŞTU?

"Yer6" isimli Youtube kanalında şeriat yanlısı Asrın Tok ile tartışan Diamond Tema hakkında soruşturma açılmıştı.

Diamond Tema gelişmelerin ardından aynı isimli Youtube kanalından canlı yayın açtı. Diamond Tema, burada yaptığı açıklamalar ile yurt dışında kalacağını ve bunun sebeplerini açıkladı.

"O ZEVKİ TATTIRMAYACAĞIM"

Kendisi hakkında ölmesini isteyen insanların olduğunu belirten Diamond Tema, "Bir daha Türkiye'ye geldiğimde istiyorlarsa tutuklarlar, nezarete atarlar, mahkemeye çıkarız, ifade veririz. Hiç problem değil ama ben bunu bu hafta yaşamak istemedim.

Bu olay gündemdeyken, herkes benim ölmemi, hepse atılmammı istiyorken internette ters kelepçeyle fotoğraflarımın paylaşılmasını istemiyorum. Bunları mutlu etmek istemiyorum. Ya gördünüz müydü, siz bak ne hale geldi demelerini istemiyorum. O zevki tattırmayacağım." ifadelerini kullandı.

Diamond Tema olaylar üzerinden 4-5 ay geçtikten sonra 'olay soğuduğunda' Türkiye'ye dönebileceğini ifade ederek, "O zaman kimsenin de umurunda olmaz ama ben bu adamlara yenilmiş olmayacağım bu konuda" dedi.