Dev Markaların Çakmaları Pendik’te Yakalandı! Marka Sahipleri Hayret Etti: Mükemmel İşçilik

Dev Markaların Çakmaları Pendik’te Yakalandı! Marka Sahipleri Hayret Etti: Mükemmel İşçilik
İstanbul Pendik Limanından gelen bir gemiden 20 milyon euroluk çakma ürün ele geçirildi. Marka üreticileri ise taklit ürünlerin benzerliği karşısında şoka uğradı.

Trieste Gümrük Müdürlüğü'nde görev yapan Gümrük ve Tekeller Dairesi yetkilileri ile Guardia di Finanza askerleri, sahtecilik sektörüne yönelik önemli bir operasyon düzenledi.

İstanbul Pendik’ten gelen bir gemideki konteynerlerde birçok ünlü lüks markaya ait 160 bine yakın giyim ve aksesuar ele geçirdi.

Türkiye'nin Pendik limanından gelen bir konteynerin içinde bulunan ve Trieste limanında ele geçirilen malların, çok sayıda ünlü markanın çakması olduğu belirlendi.

Logoların sahibi firma yetkilileri de sahte ürünleri inceledi ve ‘mükemmel işçiliğe’ sahip olarak değerlendirdiler.

Soruşturma derinleştirildiğinde, İtalya'dan geçerek Almanya'ya ulaşmak üzere olan başka bir spekülatif sevkiyat da ortaya çıkarıldı. Alman yetkililere gönderilen ihbar sayesinde aralarında giyim, çanta ve ayakkabının da bulunduğu 74 bine yakın ek eşya tespit edilerek ele geçirildi.

Her iki durumda da, giyim ve aksesuarların piyasaya sürülmesi durumunda neredeyse yirmi milyon euroluk haksız kazanç elde edebileceği belirtildi.