Demirtaş Direndi Bakanlık Geri Adım Attı

Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahaddin Demirtaş için Adalet Bakanlığı dünden itibaren görüş için odasından çıkarken ve girerken kameralar eşliğinde ayakkabısını çıkartma şartı getirmişti. Bu uygulama üzerine Demirtaş, görüşe çıkmama kararı aldı. Demirtaş'ın kararı Adalet Bakanlığı'na geri adım attırdı. Demirtaş’ın avukatları bu uygulamanın kaldırıldığını duyurdu.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları Mahsuni Karaman ve Ramazan Demir, dün yaptıkları açıklamada Adalet Bakanlığı’nın emriyle Demirtaş’ın görüş için odadan çıkış ve girişlerinde kameralar eşliğinde ayakkabısını çıkartma şartı getirildiğini şu sözlerle duyurmuştu:
“Sayın Demirtaş, bu uygulamayı onur kırıcı bir zorbalık olarak tanımladığını ve asla kabul etmeyeceğini belirterek bundan böyle aile, avukat ve milletvekili görüşlerine çıkmayacağını ifade etmektedir.”

Demirtaş'ın kararı Adalet Bakanlığı'na bu uygulamadan geri adım attırdı. Demirtaş’ın avukatlarının bugün yaptığı yazılı açıklamada bu uygulamadan vazgeçildiğini duyurdu.

Demirtaş'ın avukatı Ramazan Demir tarfından yapılan açıklamada, “Konuya gösterilen duyarlılık ve verilen destek için herkese teşekkür ediyor, müvekkilimiz Sayın Demirtaş'ın selamlarını iletiyoruz” denildi.

Avukat Ramazan Demir'in sosyal medya hesabından paylaştığı açıklama şöyle:

“Basına ve kamuoyuna;
Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş'a, avukat görüşü öncesi ve sonrasında dayatılan ayakkabı çıkartma şeklindeki hukuksuzluktan, yapılan görüşmeler sonucunda vazgeçilmiştir.
Konuya gösterilen duyarlılık ve verilen destek için herkese teşekkür ediyor, müvekkilimiz Sayın Demirtaş'ın selamlarını iletiyoruz."

Etiketler :