Demirtaş: Saldırılar Katliam Girişimiydi

Demirtaş: Saldırılar Katliam Girişimiydi
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Mersin mitingine katıldı.Sabah saatlerinde HDP'nin Adana ve Mersin bürosunda eş zamanlı olarak bombalar patladı. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı patlamaya tepkiler sürüyor....

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Mersin mitingine katıldı.

Sabah saatlerinde HDP'nin Adana ve Mersin bürosunda eş zamanlı olarak bombalar patladı. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı patlamaya tepkiler sürüyor. HDP Mersin mitingi öncesinde gerçekleşen saldırı nedeniyle sağduyu  ve mitinge katılım çağrısı yaptı.

HDP mitingi başladı. Önce Mersin adayları tanıtıldı. Demirtaş'tan önce iki HDP adayı konuşma yaptı. Adayların ardından HDP Eş Genel Başkanı kürsüye çıktı. Selahattin Demirtaş kitle tarafından coşku ile karşılandı. Demirtaş Adana ve Mersin'de yaşanan saldırıları kınadı. Demirtaş'ın konuşmasından satır başları şöyle:

-Öncelikle tüm arkadaşlarımıza çok geçmiş olsun diyoruz.

-Bugüne kadar 67 saldırı yaşandı. Bakın en önemlisi Ağrı idi. Ağrı'da askerleri ölüme sürdüler. Orada amaçladıkları şey büyük bir öfke dalgası yaratmaktı. HDP'ye öfke yöneltmek istediler. Ama amaçladıklarını yapamadılar.

-Bugün de Mersin ve Adana hedef alındı. Bakın zaman ve yerlerine dikkat edelim. Her sabah bizim parti yöneticilerimiz ve adaylarımız o saatte toplantı yapar. Bugün Allah korudu, Allah izin vermedi bugün o bürolardan cenaze çıkmadı. Buralarda katliam hedeflediler. Sokakta korkuyu sağlamak için yapıldı saldırılar.

-Bakın buradan partililerimize, partimiz için gönüllü olarak çalışanlara sesleniyorum. Sokaklarda AKP ya da başka bir partiden gördüklerinize sakın ama sakın öfke ile bakmayın. Sevgi ile bakın. Onların hedefledikleri zaten provokasyon. Bu mayanın tutmayacağının göstergesidir bu meydan.

- 7 Haziran bu ülke için son değil. 8 Haziran'da bu ülkede hepimiz birlikte yaşayacağız. Bakın benim canım barıştan değersizdir. Barış ve kardeşlik yolundan sapmayacağız.

-Mitingden dağılırken sizden dikkat etmenizi istediğim birşey var. Lütfen hangi partiden olursa olsun seçim çalışması yürüten herkese yürekten selam vererek geçin.

-Bugün bize mesaj vermek isteyene sesleniyorum. Bugün vermek istediğin mesajı aldık. Aldık ama 'Seni halen başkan yaptırmayacağız'!