Demir Yumruk Operasyonu’nda gözaltına alınan ismin Org. Arif Çetin’le fotoğrafı çıktı

Demir Yumruk operasyonunda gözaltına alınan suç örgütü lideri Hüseyin Eryılmaz’ın polis tarafından takip edilirken Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin tarafından ziyaret edildiği ortaya çıktı. Arif Çetin'in daha önce de İçişleri Bakanlığı'nın suç örgütü liderleri listesinde yer alan Selahattin Yılmaz ve Galip Öztürk'le fotoğrafları tartışma yaratmıştı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Temmuz 2022 11:17
Demir Yumruk Operasyonu’nda gözaltına alınan ismin Org. Arif Çetin’le fotoğrafı çıktı

Demir çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan, sektördeki diğer firmaları devre dışı bırakarak tekel olmaya çalışan ve düzenledikleri sahte faturalarla 3’üncü şahıslar üzerindeki paravan şirketlerden haksız kazanç sağladıkları tespit edilen şahıslara yönelik Ankara merkezli 29 ilde düzenlenen ‘Demir Yumruk Operasyonu’nda gözaltı sayısı 323’e yükseldi.

Örgütün lideri Hüseyin Eryılmaz’ın da yer aldığı çete 10 aylık teknik ve fiziki takip sonucu çökertildi.

Arif Çetin’den ziyaret

105 milyar liralık sahte fatura ile kamuyu 25 milyar lira zarara uğratan suç örgütünün liderlerinden Hüseyin Eryılmaz’ı teknik ve fiziki takip süresi içinde Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in de ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Odatv’den Hazar Şahsuvar’ın haberine göre ziyaretle ilgili Sabah Gazetesi’nde 28 Ekim 2021 günü yer alan haberde şu ifadeler yer aldı:

“Yozgatlı hayırsever iş insanı Hüseyin Eryılmaz, faaliyet gösterdiği Hatay’da Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’i konuk etti. Ziyarette hayırsever iş insanının yaptığı sosyal faaliyetler konuşulurken iş insanı Hüseyin Eryılmaz, gelişen ve büyüyen bir Türkiye için çalıştıklarını söyledi. Çetin Paşa’yı, Eryılmaz ile birlikte Payas İlçe Kaymakamı Dr. Polat Kara, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, AKP Dörtyol ilçe Başkanı Mehmet Burak İzgi, İş insanları Sabit Eren, Mehmet Daşcı, Arslan Erkaya ve Halil Kaya karşıladı.”

Tartışılan ziyaretler

Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in bazı ziyaretleri kamuoyunda daha önce de tartışma yarattı.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca 2021 yılında hazırlanan çete raporlarında da adı geçen Selahattin Yılmaz ve Galip Öztürk’le fotoğrafları bulunan Arif Paşa’nın son girdiği kadraj Erol Evcil’in ortağı Hüseyin Eryılmaz oldu.