Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız" dedi.

Erdoğan açıklamasında, "Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjde vermek istiyorum.

Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

'Açık yok, fazlalık var' demişti

Erdoğan, geçen 26 Haziran tarihinde, Hatay’da toplu açılış törenine katılmış ve atanamayan öğretmenler ile görüşmüştü. Atanamayan bir öğretmen, Erdoğan'a "80 bin atama" sözü olduğunu hatırlatarak ek 40 bin atama beklediklerini söylemişti.

'Ben öyle bir şey söylemedim'

Erdoğan da “Ben öyle bir şey söylemedim” yanıtını vererek “20 bin aldık, yeterli” demişti. Atanamayan öğretmen ise ek 40 bin atama için ısrarını sürdürerek ‘Açık var’ demiş, Erdoğan da bu sefer, “Hiç açık yok, tam aksine fazlalık var” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sırada öğretmenlerin, “Yalvarıyoruz size, lütfen, tek umudumuz sizsiniz” sözleri ise karşılıksız kalmıştı.