CHP'nin Adana adayı Zeydan Karalar’ı karşılama dev mitinge dönüştü

CHP'nin Adana Buyuksehir Belediye Baskan Adayı Zeydan Karalar için Seyhan Belediyesi önünde miting gibi karşılama töreni düzenlendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'nin Adana adayı Zeydan Karalar’ı karşılama dev mitinge dönüştü

CHP'nin Adana Buyuksehir Belediye Baskan Adayı Zeydan Karalar için Seyhan Belediyesi önünde karşılama töreni düzenlendi. Mitinge dönüşen karşılamada Zeydan Karalar "Adana'yı kazanacağız" dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi. Kutlamaya CHP'nin ilçelerde gösterdiği belediye başkan adayları da katılarak destek verdi. Karşılamaya binlerce Adanalı katıldı.

CHP Adana İl Başkanı Emrah Koza, "Bugün burada sizlerle onbinlerle, sayın Zeydan Karalar'la yaşanabilir bir Adana'yı gerçekleştireceğimize inancım sonsuz. 1 Nisan'da Adana'da hep birlikte yeni bir yönetimi hayata geçireceğiz. Size söz veriyorum Adana Büyükşehir'i mutlaka kazanacağız" diye konuştu.

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ise "Zeydan beyi bugün ilan ediyoruz. Zeydan bey sadece CHP'nin değil İYİ Parti'nin de adayıdır. Tüm teşkilatımızla birlikte, 160 bin seçmenimizle Zeydan beyin yanındayız, yanındayız, yanındayız efendim" diye konuştu. "Merah hanımın selamlarını getirdim" diyen  Boyvadaoğlu "Adana'yı mutlaka kazanacağız" dedi.

CHP Adana milletvekillerinin konuşmasının ardından Zeydan Karalar kendisini bekleyen Adanalılara seslendi.

ZEYDAN KARALAR: TARİHİ BİR KARŞILAMA

Karalar'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Herhalde tarihte böyle bir aday karşılaması pek olmadı. Bu gerçekten Adana'nın bir hasreti, bu Adana'nın önemli bir özelliği. Çok değerli İYİ Parti İl Başkanımız dedi ki "Bizim de adayımız". Sayın Akşener'e de il başkanımıza da teşekkür ediyorum. Görüyorum ki ben bütün Adana'nın adayıyım.

Ben biliyorsunuz tipik bir Adanalıyım. Adana'yı da çok seviyorum. Adana'lı çalışana destek verir. Yüreğine bakar, yiğit olmasına bakar onun için biz dedik ki bundan sonra partici değil harbici başkan olacağız. Biz zaten partici başkanlık yapmadık, şimdi bu hizmeti bütün Adana'ya yayacağız.

Bizim işimiz siyaset olmayacak, bizim işimiz hizmet olacak. İstanbul'da değerli bir ekip ile çalışacağız. Projelerimizi belirleyeceğiz. İlk 5 ayda belediyeyi işçinin maaşını zamanında öder hale getireceğiz. İkincisi de elbette büyükşehir belediyesi bütçesini büyüteceğiz. Seyhan nehrini dünya turizm merkezi yapacağız.

Sevgili muhtarlarım, hepiniz hoşgeldiniz. Seyhanlı muhtarlarım benim çalışma biçimimi bilir inan en çok siz rahat edeceksiniz.

STK'lar rahat edecek, onları kira derdinden kurtaracağız.

Eğer şartlar böyle kalırsa, ben kademeli olarak suyu yüzde 30 aşağı çekeceğim. Büyükşehir Belediye Bütçesi'ni görmeden atmak doğru olmaz. Biz hesap adamıyız rakamlarla konuşuruz ama dediğimi de yaparım bilirsiniz.

Biliyorsunuz adaylık sürecinde Seyhanlı ikiye bölündü. Bir bölümü dedi ki "Bizi bırakma" ya bir yere gittiğim yok size daha iyi hizmet verme olanağı bulacağımız için gidiyoruz. Biliyorsunuz en çok Seyhanlıya görev düşüyor. Çünkü daha büyük imkanla daha büyük hizmet gelecek. Her yere ayırmadan hizmet vermeye devam edeceğiz. Şimdi hepimiz el ele vereceğiz bütün Adana'ya Seyhan'da verdiğimiz hizmeti vereceğiz.

Biz borçlu bir belediye devraldık. Borcumuzu ödedik, 5 yıla değil 25 yıla sığmayacak hizmetler yaptık. Halk Kart'ı bütün Adana'ya yayacağız.

Başarılı bir belediye nasıl olduk, bütün çalışanlarımız bize inandı, çalıştı. Ben bütün çalışanlarıma çok teşekkür ediyorum.

ANKETLERDE BİRİNCİYİZ

Bütün anketlerde birinci çıkıyoruz. Biliyorsunuz ne yazık ki her seçimde bir filmler oluyor. Oylarımıza sahip çıkamıyoruz. Özellikle dağ köylerimizdeki seçmenlerimize sesleniyorum oylarımıza sahip çıkalım. Ben bütün köyleri ziyaret edeceğim. Oy kullanmak önemli bir vatandaşlık görevidir ama biz de sizin oylarınıza sahip çıkacağız, o da bizim boynumuzun borcudur.