CHP’li vekilden büyük iddia: Siyaseti bırakırım

CHP’li vekilden büyük iddia: Siyaseti bırakırım
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Aday gösterilirsem Bolu’da 3-0’ı unutsunlar, hayal görmesinler. 3-0 olursa siyaseti bırakırım” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bolu Milletvekili Tanju Özcan, BGC Gazetesi’ne iddialı açıklamalar...

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Aday gösterilirsem Bolu’da 3-0’ı unutsunlar, hayal görmesinler. 3-0 olursa siyaseti bırakırım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bolu Milletvekili Tanju Özcan, BGC Gazetesi’ne iddialı açıklamalar yaptı. Haziran ayında yapılacak milletvekilliği seçimlerinden oy oranlarına kadar birçok konuyu masaya yatıran Özcan, çarpıcı açıklamalar yaptı. Bolu’da CHP’nin ön seçim yapacağına dikkat çeken Tanju Özcan, “Artık ön seçim esas hale geldi. Bu yöntemin doğru bir yöntem olduğunu siyasi hayatımda hep savundum. Bir ildeki partililer, o ilde en çok oy alabilecek kişiyi genel merkezden çok daha iyi değerlendirebilir. Çünkü o ilde yaşıyor. Üyelerimizin vereceği karar her zaman en doğru karar olacaktır” diye konuştu.

“3-0 OLURSA SİYASETİ BIRAKIRIM”

Bir önceki seçimde olduğu gibi kendisinin birinci sıradan aday gösterilmesi durumunda Ak Parti’nin Bolu’dan üç vekil çıkaramayacağını iddia eden Özcan, iktidara meydan okudu. Özcan, “Şunu ben kendi adıma açıkça söyleyeyim. Bolu’da 3-0 olma ihtimali çok zor. Tanju Özcan CHP’den birinci sıra olursa bu imkansız. Bunu çok açık söylüyorum. AKP, hiç hayale kapılmasın. 3-0 olma ihtimali bana göre zaten yok. Hele hele Tanju Özcan’ın birinci sırada yarıştığı bir seçimde imkansız. Ben birinci sıradan aday olacağım. AKP’de burada 3-0 yapacak. Ben hiç tereddüt etmem, siyaseti bırakırım. Bu kadar iddialıyım. AKP’liler bu iddiayı ortaya koyamıyor. Boş konuşuyorlar. 3-0 yapacaklarmış. Nasıl yapacaksın. Ben böyle bir potansiyel görmüyorum” şeklinde konuştu.

2015 yılının Haziran ayında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde yeniden aday adayı olacağını açıklayan Tanju Özcan, “2015 milletvekilliği seçimlerinde de aday adayıyım. Yüzde 90 ön seçim olacak. Ben kendimi üyelerimizin insafına bırakacağım. Onlar değerlendirmeyi yapacaklar. Tabi ki benim diğer adaylardan bir farkım olacak. Benim aynı zamanda dört yıllık çalışmalarımı da değerlendirmiş olacaklar. Ben iddialıyım. Ama ön seçimde gelip başka bir arkadaşım beni geçerse ben ona saygı duyarım. Liste başı çıkarsam ve seçilemezsem elbette çok üzülürüm. Ancak halkın nabzını tutuyorum. Böyle bir ihtimal görmüyorum” ifadelerini kullandı.

“ADAYLIKLARINI DEKLARE ETSİNLER”

Geçtiğimiz günlerde partiden istifa eden İl Yönetim Kurulu üyeleri Özaydın Çetin, Ahmet Özcan ve Kemal Alemdar’ın milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiklerini düşündüğünü söyleyen Özcan, şöyle konuştu;

“Milletvekilliğine aday adayı olmak için istifa ettiler. Ama bugüne kadar kararlarını deklare etmediler. Ben bu arkadaşlarımın adaylıklarını deklare etmelerini bekliyorum. ‘Ben istifa edeyim de onsan sonraki sürece bakayım’ düşüncesi doğru değil. Muhakkak gerekli değerlendirmeyi yapmışlardır. Gerçek anlamda aday olmak için istifa etmişlerdir. Kendilerine başarılar diliyorum.”

İktidar milletvekillerinin yapamadığını bir şeyi yaptığını ve Bolu’nun, Düzce’den daha fazla kamu yatırımı almasını sağladığını ifade eden CHP’li Tanju Özcan, “AKP’liler sürekli ‘Tanju meclis kürsüsünde konuşuyor da Bolu’ya ne faydası var’ diye konuşuyorlar. Bunun sonucunda ne olmuş biliyor musunuz? AKP döneminde ilk 9 yıl Düzce bizden yaklaşık 350 Trilyon fazla doğrudan kamu yatırımı alırken, benim milletvekili olduğum son üç yılda Bolu, Düzce’den daha fazla kamu yatırımı aldı. İşte Tanju Özcan’ın konuşmalarının ne faydası olmuş diyenler varsa, bu faydası olmuştur. Ben bunları açıkladığımda Düzce’de kıyamet koptu. İktidar milletvekilleri, Bolu’nun Düzce’den daha fazla kamu yatırımı aldığını benden öğrendi. Bir muhalefet milletvekili olunca, iktidar milletvekilleri de daha çok çalışıyor. Şu hakkı teslim etmem lazım. Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün performanslarına bakınca belki o arkadaşlarımı kendimle kıyaslayamam. Henüz o noktada değiller. Kendilerinden önce görev yapan AKP milletvekillerinden daha yüksek performans gösterdikleri ortadadır. Ben bunları sürekli denetledim, çalıştırdım” dedi.