CHP’li Erkek'ten İş Bankası iddiası: Kredi için Katarlılara güvence yapılacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredileceğini söylemesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Belli ki tulumbanın suyu tükendi

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP’li Erkek'ten İş Bankası iddiası: Kredi için Katarlılara güvence yapılacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredileceğini söylemesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Belli ki tulumbanın suyu tükendi. İş Bankası hisselerini Hazine’ye aktarmak istiyorlar oradan Varlık Fonu’na, oradan da Katarlılara” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP’nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Meclis kararıyla Hazine’ye devredileceği açıklamasıyla ilgili olarak “Belli ki tulumbanın suyu tükendi. İş Bankası hisselerini Hazine’ye aktarmak istiyorlar oradan Varlık Fonu’na, oradan da Katarlılara” değerlendirmesinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleriyle ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Erkek, CHP’nin İş Bankası hisselerine el konulmasının Anayasa’daki mülkiyet hakkına aykırı olduğunu söyledi.

Hisselerin Hazineye devredilmesi halinde ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesine saygısızlık yapılacağını ifade eden Erkek, “Tam bir hukuksuzluk hali” değerlendirmesinde bulundu.

Erkek, “Belli ki tulumbanın suyu tükendi. İş Bankası hisselerini Hazine’ye aktarmak istiyorlar oradan Varlık Fonu’na, oradan da Katarlılara. Böylece çok yüksek faizli kredi alabilmek için İş Bankası’nı güvence yapmayı planlıyorlar. Biz buna karşı durmak için gereken her şeyi yapacağız” diye konuştu.