CHP'den Aykut Erdoğdu mesajı: En doğru kararı vereceğine inanıyoruz

CHP'den Aykut Erdoğdu mesajı: En doğru kararı vereceğine inanıyoruz
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP milletvekili Aykut Erdoğdu'nun yaşadığı olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın Erdoğdu'nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP'li Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Erdoğdu'ya ait olduğu öne sürülen bir sosyal medya hesabından paylaşılan ses kayıtlarının ardından siyasette önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Twitter'dan açtığı hesapla görüşmeyi yayınlayan Özge Erdoğdu bu kaydı 3,5 ay önce aldığını ifade ederken Aykut Erdoğdu, eşi Tuba Torun'un hastaneye kaldırıldığını belirterek özür dilemişti.

Görüşme kaydına göre Erdoğdu, Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi’ne girmesi için beş kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını söylemişti. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için kendi adını listeye koymadığını anlatmıştı.

Özür dilemişti

Aykut Erdoğdu, eski eşinin konuşma kaydını yayınlamasından sonra, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bu akşam eski eşimle birkaç ay önce yaptığım bir telefon konuşması sosyal medyaya düştü… Bu konuşma görüntülü olarak kaydedilmiş… Şartlar ne olursa olsun eski eşim ve çocuğumun annesi hakkında kötü bir şey söyleyemem… Eşim Tuba şu an hastaneye kaldırıldı… Ben yanında olabilmek için Ankara’dan yola çıktım… Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum…Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek…

İsmail Saymaz'a konuşmuştu

Halk TV'den İsmail Saymaz'a konuşan Erdoğdu "Hiçbir şeye aday değilim, hiçbir görev talebim yok" diyerek şu ifadeleri kullandı:

İstifa benim için aday olmamam, zaten olmam. Buna yenilmiş olmayı da içim elvermiyor bir de uzaktan da olsa destek vermek istiyorum çünkü son üç ay kapandım çalıştım daha da çalışacağım. Tüm kalbimle söylüyorum ben devlette yetiştim. Yurtdışında okudum, halkla ilişkim vardır. Siyasette şu an çok ağır bir kriz yaşıyoruz. Benim de kolum kanadım kırıldı tabii ama dönüp bu ülkeye borcumu ödemek isterim.

CHP'den ilk açıklama!

Konuyla ilgili yaşanan gelişmelere son olarak CHP'den gelen açıklama eklendi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Aykut Erdoğdu'yla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

''Sayın Erdoğdu'nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz'.'