Çataklı'dan Özdağ'a: Bir deliyi başımıza saldılar

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın İdlib'de yapılan evlere ilişkin iddialarına yanıt verdi. Çataklı, "Bir deliyi başımıza saldılar. Uğraşıp duruyoruz" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ağustos 2022 20:55
Çataklı'dan Özdağ'a: Bir deliyi başımıza saldılar

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, "Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı. Seçimden önce bazı Suriyelileri şov amaçlı İdlib’e yollayıp orada besleyecekler" paylaşımı yaptı.

'Uğraşıp duruyoruz'

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da Özdağ'ın bu iddiaları üzerine açıklama yaptı. Ordu Valiliği'nin açıklamasını alıntılayan Çataklı, "Bir deliyi başımıza saldılar. Uğraşıp duruyoruz. Hayırlısı Allah’tan. Ümit Özdağ’ın bitmek bilmeyen, koskoca yeni yalanına Ordu Valiliğimizin cevabı" dedi.

'Amaç provokasyon'

Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Bu iddia tamamıyla gerçek dışı ve provokasyon amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama sözkonusudur. Hayırsever vatandaşların STK'lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, 2020 yılında 35 briket yapımı için ilimizdeki STK'lar ve hayırsever iş insanlarımız toplam 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur" denildi.

KAYNAK: halktv.com.tr