İstanbul'da Yalnız Yürüyen Kadınlara Saldırılar

İstanbul'da Yalnız Yürüyen Kadınlara Saldırılar
Fatih'te bir kadın yolda yürüdüğü esnada saldırıya uğradı. Gaspçı yumruk ve kafa attığı kadının çantasını çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Son 24 saat içinde özellikle Fatih semtinde yalnız gezen kadınlar ile yaşlılara yumruklarla saldıran soyguncular sersemletene kadar dövdükten sonra üzerlerinde ne varsa alıp kaçtılar

Olay, 1 Mayıs gece 03.00 sıralarında Fatih Katip Kasım mahallesinde meydana geldi. Muzaffer Karaaslan isimli şüpheli, evine gitmeye çalışan Yıldız Haydarova'nın yanına yaklaşıp çantasını çalmaya çalıştı.

ÇANTASINI VERMEYİNCE YUMRUKLU VE TEKMELİ SALDIRIYA UĞRADI

Çantasını kaptırmamak için direnen Haydarova'ya, Karaaslan tekme, yumruk ve kafa attı. Saldırgan aldığı darbelerin etkisiyle sarsılan kadının çantasını alıp kaçtı. Haydarova'nın şikayeti üzerine harekete geçen polis ekipleri inceledikleri güvenlik kamera görüntülerinin ardından şüpheli Muzaffer Karaaslan'ı yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Karaaslan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

istanbul-fatihte-kadina-yumruk-ve-ka-49123-6.jpg

istanbul-fatihte-kadina-yumruk-ve-ka-49123-4.jpg

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde Haydarova'nın caddede yürüdüğü esnada şüpheli Karaaslan'ın yanına yaklaştığı ve talihsiz kadına yumruk ve kafa atarak gasbettiği görülüyor.

istanbul-fatihte-kadina-yumruk-ve-ka-49123-7.jpg

Kaynak:DHA