Buğra Kavuncu'ya yumruk atan saldırgan yakalandı

İstanbul Valiliği, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya Halk TV çıkışında yumruk atan saldırganın yakalandığını açıkladı.

İstanbul Valiliği, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya Halk TV çıkışında yumruk atan saldırganın yakalandığını duyurdu. 1990 doğumlu S.O. isimli saldırganın saat: 05.30’da Silivri'deki adresinde yakalandığını duyuran valilik, soruşturmanın devam ettiğini de belirtti.  Valiliğin, internet istesinden yaptığı açıklama şöyle: 

"Bakırköy İlçemizde 20.08.2021 Cuma günü (dün) saat 14.00 sıralarında İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra KAVUNCU’ya yönelik saldırı ve darp olayı meydana gelmişti.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda; bir televizyon programına katılan Sayın KAVUNCU’nun binadan caddeye çıktığı sırada faili meçhul bir şahsın yumruklu saldırısına uğradığı ve failin olay yerinden yaya olarak firar ettiği anlaşılmıştır.

Yapılan çalışmalar neticesinde saldırganın 1990 doğumlu (S.O.) adlı şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve bugün saat: 05.30’da Silivri ilçemizdeki adresinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir.

Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve Sayın İsmail Buğra KAVUNCU’ya geçmiş olsun diyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Ne olmuştu?

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TV'de İpek Özbey'in sunduğu Gündem Özel programına katılmış ve gündemi yorumlamıştı. Kavuncu, program sonrası binadan ayrılırken Bakırköy'de yumruklu saldırıya uğramıştı. Koruması gerekçe gösterilmeden çekilen Kavuncu, saldırı sonrası Halk TV'de yaptığı ilk açıklamada "'Bunlar daha iyi günleriniz' lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli" demişti.