BU GENÇLER ALKIŞLANIR...

BU GENÇLER ALKIŞLANIR...
Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Gençlik Kolları'ndan  anlamlı davranış. Gençler kendi imkanları ile Zeytinli Mahallesi'ne kütüphane kurarken açılışı Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.AÇILIŞI BAŞKAN KARALAR YAPTIKütüphanenin...

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Gençlik Kolları'ndan  anlamlı davranış. Gençler kendi imkanları ile Zeytinli Mahallesi'ne kütüphane kurarken açılışı Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.

DSC_9985

AÇILIŞI BAŞKAN KARALAR YAPTI

Kütüphanenin açılışını Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı. Okumanın önemine vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, okuyan insanların bilinçli ve kültürlü insanlar olduğunu belirtti. Başkan Karalar, "Kütüphaneler önemli yerlerdir. Bir kütüphane bir hapishane kapatır. Okuyan adam kendine güveneni olan çevresine faydalı olan adamdır. Okuyan adam önder adamdır. Bilinçli, kültürlü insandan kimseye zarar gelemez. Ben herkesi birkaç kat daha fazla okumaya davet ediyorum. En iyi arkadaş ise kitaptır. En iyi arkadaş bilmektir,  bilmeye hevesli olmaktır" şeklinde konuştu.

KOÇ: SİYASİ OLARAK KENDİME KARALAR'I ÖRNEK ALIYORUM

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar açılışın ardından mahalle halkı ile bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Zeytinli Mahalle Muhtarı Cevdet Koç, herkesin kendine bir siyasetçiyi örnek aldığını belirtirken kendisinin ise siyasi olarak Zeydan Karalar'ı örnek aldığını söyledi. Muhtar Koç, "Zeytinli Mahallesi, Zeydan Karalar sayesinde mahalle olduğunun farkına vardı. Sayın Karalar'ın bir sözü vardır; 'siyaset insanlar içinde yapılır oturarak değil' der. Son derecede haklıdır. Muhtarların siyasi olarak birilerini örnek alır. Bende Zeydan Karalar'ı örnek aldım" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KARALAR'DAN 'KİTAP OKUYUN' TAVSİYESİ

Muhtar Koç'un ardından söz alan Başkan Zeydan Karalar ise okumanın önemine vurgu yaparak herkesi kitap okumaya davet etti. Başkan Karalar, "Mahalle toplantılarını halk toplantılarını mahallede yapıyoruz. Biz mahalleye gidiyoruz sorunları yerinde görüp oralarda karar veriyoruz. Ben sizin belediye başkanı değil, sizlerden biriyim. Ben ancak ve ancak sizin kardeşiniz olurum. Gençler örnek bir davranış yaptı sizin mahallenize bir kütüphane açtılar. Bir kütüphane bir hapishane kapatır. Okumak  çok güzel bir şeydir. Ben buradan özellikle gençleri kitap okumaya davet ediyorum" dedi.

DSC_0003

CHP Seyhan Gençlik Kolları Başkanı Perihan Taşçılar'da kütüphanenin kurulmasında emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür ederken, konuşmaların ardından Hacivat-Karagöz gölge oyunu sahnelendi.