'Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım uyuşturucuya yeni rota belirlemek için hazırlık yaptı'

'Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım uyuşturucuya yeni rota belirlemek için hazırlık yaptı'
Suç örgütü lideri Sedat Peker bugün yayınladığı videosunda, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu armatör Erkan Yıldırım'ın, Ocak ve Şubat aylarında yurt dışında uyuşturucu kaçakçılığı rotası için hazırlık yaptığını iddia etti.

Sedat Peker videoda, "Erkan Yıldırım, Halil Falyalı'nın otelinde veya gasinosunda misafiriydi. Mehmet Ağar bu senkronizenin ortasında. Erkan Yıldırım'ın Süleyman Soylu ile çevresinde bu konularla ilgili dostluğuna bakın" dedi.

Kokainin önceden Kolombiya üzerinden geldiğini söyleyen Peker, "Geçen sene Haziran ayında 4 ton 900 kilo yakalandı. Sonra yeni güzergah çalışması yapıldı. Çünkü Amerika Uyuşturucuyla Mücadele, çok güçlü orada, sürekli üstlerinde. 800 kilometre Venezüella’yla sınırları var. Oraya geçirmek kolay çünkü Amerika’nın kontrolü yok. Suriye Lazkiye de Amerika kontrolünde değil. Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezüella’ya kim gitti? Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım. Ocak ayında ve Şubat ayında gidip 4 gün kaldı. Hep böyle yapıyorlar, vatanseverlik ile milleti coşturuyorlar herkesi birbirine sokuyorlar. Şimdi diyecekler niye anlatmadın? Lan neyi anlatayım siz gördüğünüz her şeyi anlatıyor musunuz? Mehmet Ağar, tüm uyuşturucu işi yapanlar bunun arkadaşı. Kürt iş adamları diyorlar ya... Hayır uyuşturucu işi yapıyorlardı hepsi. Hepsinden para aldı ve tüm işlerini hallediyorduz" diye konuştu.

Erkan Yıldırım'ın deniz ticareti üzerine 17 şirketi 30 kadar gemisinin olduğu biliniyor. 

 

Etiketler :