Binali Yıldırım'ın devlet kesesinden veda yemeğine tepki!

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bugün saat 20:00'da Meclis'te eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna bir yemek verecek

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Binali Yıldırım'ın devlet kesesinden veda yemeğine tepki!

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bugün saat 20:00'da Meclis'te eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna bir yemek verecek. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, sosyal medya hesaplarından Yıldırım'ın vereceği yemeğe tepki gösterdi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bugün saat 20:00'da Meclis'te eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna bir yemek verecek.

Yıldırım'ın, istifa dilekçesini Meclis Başkanlığı'na sunmasının ardından Meclis Başkanı seçilinceye kadar olan süre içinde, TBMM Başkanvekilleri arasında en yaşlı olan Celal Adan, "Başkan Vekili" sıfatıyla TBMM Geçici Başkanı olacak.

BİNALİ YILDIRIM'A TEPKİ

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ise, sosyal medya hesaplarından Yıldırım'ın vereceği yemeğe tepki gösterdi.

Fahrettin Yokuş, kişisel Twitter hesabından, veda yemeğinin ahlaki olmadığını belirterek, yemeğe katılmayacağını duyurdu. Yokuş, "TBMM Başkanı tarafsızlığını yitirmiştir. Devlet kesesinden veda yemeği vermesi ahlaki değildir.Saygınlığını yitirmiş bir kişinin Istanbul Belediye Başkanlığı adaylığı öncesi bu davetine Milletin bir M. Vekili olarak katılmayı ahlaki bulmadığımdan Katılmayacağım kamuoyuna duyrulur" diye belirtti.

Ümit Özdağ da kişisel Twitter hesabından konuya dair bir açıklamada bulundu. Yokuş'un mesajını alıntılayan Özdağ, "Ben de katılmayacağım. Anayasayı çiğneyen Yıldırım TBMM tarihine kara leke olarak geçecek" diye belirtti.