Batman'da sağlık çalışanlarına saldırı

Batman'da sağlık çalışanlarına saldırı

Batman’da koronavirüse yakalanan bir hastayı ve yakınlarını muayene etmeye giden filyasyon ekibinde bulunan sağlık çalışanlarına hasta yakınları saldırdı. Saldırıda bir hemşirenin parmakları kırıldı.

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Ekipte bulunan hekim, hemşire ve şoför; hasta yakını tarafından sözlü şiddete uğramış, ekipteki hemşire ise fiziki olarak darp edilmiş ve el parmağı da kırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

"Şifa veren ellere sahip çıkmalarını diliyorum"

Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, ''Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir" dedi ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı utanç verici bir eylemdir. Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini yapmak için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. 7 gün 24 saat Batman halkına canları pahasına sağlık hizmeti sunan tüm sağlık çalışanlarımıza, Batman halkının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerini esirgememelerini ve şifa veren ellere sahip çıkmalarını diliyorum" dedi.

İHA