Bakkala 'Çocukken izinsiz aldığım ürünlerin ücreti' yazılı zarf bıraktı
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 06.05.2021 16:40

Bakkala 'Çocukken izinsiz aldığım ürünlerin ücreti' yazılı zarf bıraktı

Tokat'ın Niksar ilçesinde bir bakkalın kapısına 'çocukken aldığım ürünlerin ücreti' notu bırakıldı. Bir zarfın içinde notla birlikte 500 lira bulan bakkal Hayati Akıncı, duygulandığını belirtti.

Tokat'ın Niksar ilçesinde bir kişi, mahalle bakkallığı yapan Hayati Akıncı'ya çocukluk yıllarında izinsiz aldığı ürünlerin bedelini kapısına bir zarf içinde not ve 500 lira para bırakarak ödeyip, helallik istedi. 

Mahalle bakkalı 3 çocuk babası  Hayati Akıncı, 15 gün önce sabah işyerine gittiğinde kapısına sıkıştırılan bir zarf gördü. Zarfı açan Akıncı, içerisinde 500 TL para ve bir not ile karşılaştı. Notta "Çocukluk yıllarımda arkadaşlarıma uyup bakkaldan izinsiz çikolata ve bisküvi, küçük ürünlerden birkaç sefer almıştım. Hakkınızı helal edin" ifadeleri yer aldı.

30 yıldır mahalle bakkallığı yaptığını söyleyen Hayati Akıncı, "15 gün önce dükkanımı sabah açtığımda kapının üzerine bir zarf bırakılmış. Zarfın içerisinde 500 lira para ve not bırakılmıştı. Notta, çocukken izinsiz aldığı ürünlerin parasını bıraktığını ve helallik istediğini yazmış. Kim olduğunu bilmiyorum. İster istemez duygusal olarak etkilendik.

Böyle insanların var olduğunu göstermek için durumu sosyal medyada paylaştım. İstesem ben notu bırakanı bulurum. Güvenlik kameralarıma bile bakmadım. Bakmayacağım. Parayı ise kendi parama katmayacağım. Bu parayı ihtiyacı olan başka birilerine vereceğim'' diye konuştu.

DHA

Gündem