Bakanlık 5 Milyon TL'ye Ayakkabı Satacak: Bakın O Ayakkabıların Özelliği Neymiş...

Bakanlık 5 Milyon TL'ye Ayakkabı Satacak: Bakın O Ayakkabıların Özelliği Neymiş...
Ticaret Bakanlığı, mevzuata aykırı gümrük işlemleri nedeniyle el koyulan ve üzerlerinde Michael Jordan'ın imzası bulunan 3 ayakkabıyı toplam 5 milyon TL'den satışa çıkardı.

Birçok spor otoritesine göre, tarihin gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu olarak kabul edilen Michael Jordan'ın imzası bulunan 3 spor ayakkabı, Ticaret Bakanlığı tarafından satışa çıkarıldı.

3 AYAKKABI İÇİN 5 MİLYON TL İSTENDİ

Mevzuata uygun şekilde gümrük işlemleri tamamlanmayacak ayakkabıları ihale usulü satışa çıkaran bakanlık, 3 ayakkabı için toplamda 5 milyon TL'lik bir değer biçti. Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın adına açılan Jordan markasına ait olan ayakkabılar için 15 Nisan'da ihaleye çıkılırken, 19 Nisan'a kadar süren ihale boyunca ayakkabılar için hiçbir teklif yapılmadı.

jordan2.jpgYENİDEN İHALE ÇIKARILDI

Bakanlık, ayakkabıları aynı gün yeniden ihaleye çıkarttı. Başvuru süreci devam eden ihalede 100 bin lira teminat bedeli istenirken, ayakkabılar için henüz teklif veren bulunmamakta.

Ticaret Bakanlığı, tüzel kişiler veya gerçek kişiler tarafından gümrüklere getirilen spor ayakkabılarının mevzuata uyun şekilde gümrük işlemi yapılmadığı için ambarda bekletildiğini yasal süre sonunda da tasfiye sürecine başlatılıp, satış için ihaleye çıkartıldığını bildirdi.

jordan3.jpg

Etiketler :