Bakandan Suriye açıklaması

Bakandan Suriye açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'Suriye' iddialarını yanıtladı.Ordu’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye’nin Suriye’ye gireceğine ilişkin iddialarla ilgili soruya “Yarın Milli Güvenlik Kurulu...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'Suriye' iddialarını yanıtladı.

Ordu’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye’nin Suriye’ye gireceğine ilişkin iddialarla ilgili soruya “Yarın Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantımız var ondan sonra gerekli açıklamayı yaparız” diyerek yanıtladı.

Ordu’ya gelen Dışileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fatsa ve Ünye İlçeleri’nde ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Fatsa İlçesi’nde Ak Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu öğle namazını Büyük Orta Camii’nde kıldı. Daha sonra camii avlusunda vefat eden Hüsnü Pekbüyük’ün cenaze namazına katılan Çavuşoğlu ardından karayoluyla Ünye İlçesi’ne geçti. Burada esnaf ziyaretinde bulundu. AKP İlçe Başkanlığı’na giden Bakan Çavuşoğlu, partisinin teşkilat üyeleriyle bir araya geldi. Ziyaret sırasında bir basın mensubunun “Türkiye’nin Suriye’ye girmesi söz konusu bugünlerde. Bugün gazetelerde de haberler var” sorusuna yanıt veren Bakan Çavuşoğlu “Yarın Milli Güvenlik Kurulu toplantımız var ondan sonra gerekli açıklamayı yaparız” dedi. Bakan Çavuşoğlu, daha sonra partililerle basına kapalı olarak toplantı yaptı.

DHA