Bakan Pakdemirli'den gıda stoğu hakkında açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,"Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde sıkıntı yok, önümüzdeki dönemde de beklenmiyor" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mart 2020 12:55
Bakan Pakdemirli'den gıda stoğu hakkında açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarına yönelik yazılı bir açıklama yayınladı. Pakdemir açıklamasında, Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik konuları ile ilgili besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak miktarda ürünün bulunduğunu kaydetti.

Pakdemirli'nin açıklaması şu şekilde:

"Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunmaktadır. TMO, hububat ve bakliyat satışlarına sezon sonuna kadar devam edecek. Ayrıca TMO stoklarında yer alan pirinç, nohut ve mercimekler toptan satışların yanı sıra halkımızın uygun fiyatla tüketebilmesini teminen ülke genelinde yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende olarak da satılmaktadır. TMO iş yerlerine erişim imkanı olmayan tüketicilerimiz ise online satış sistemi üzerinden ürünleri temin edebilmektedir. Bunun yanında kısa bir süre sonra hasat sezonu başlayacak olup, mevsim koşulları dikkate alındığına üretim yönüyle bir sıkıntı görülmemektedir. İç ve dış piyasalar yakından izlenmekte olup, piyasaların sağlıklı işleyişi ve ihtiyaçlarına yönelik alınan her türlü tedbir halkımızla paylaşılacaktır."