Bakan Nebati ile uçakta bekleyen yolcular arasındaki tartışmaya ait yeni görüntüler çıktı: Her zaman uçağa en son bakan biner

Bakan Nureddin Nebati ile uçakta bekleyen yolcular arasında yaşanan tartışmaya ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

THY’nin Ankara - İstanbul uçağında Bakan Nureddin Nebati ile yolcular arasında ‘bekletilme’ tartışması yaşandı. Hava şartları nedeniyle rötar yaptığı duyurulan uçağın, Nureddin Nebati yüzünden bekletildiğini düşünen kimi yolcular buna tepki gösterdi.

Bazı yolcuların Nebati’ye yönelik “Hak, hukuk, adalet” sloganı attığı görüldü. Nebati ise yolculara “Seçimi AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan kazandı, hazmedin kardeşim” karşılığını verdi.

nebati-1.jpg

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI: UÇAĞA EN SON BAKAN BİNER

Nebati'nin yolcularla tartıştığı anlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Yeni görüntülerde Nebati'nin tartışma sırasında yolculara şöyle yanıt verdiği görülüyor:
"Her zaman uçağa en son bakan biner. Kaybetmişler ondan sonra gelip örgütlüyorlar. Hadi be..Bu da yeni moda. Gidin kaybettiğiniz yerlerde niye kaybettiğinize bakın."

bakan-nebati-ucagin-gecikmesinin-sebebi-hava-muhalefetidir-4184-dhaphoto2.jpg

BAKAN NEBATİ KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, kendisinin yolcusu olarak yer aldığı Ankara-İstanbul uçağında yaşananların, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtıldığını öne sürdü. Nebati, "2 gündür konuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir. Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı diğer yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır" iddiasında bulundu.

Nebati, uçaktaki yerini aldıktan sonra CHP'li bir milletvekilinin provokatif yönlendirmesi nedeniyle bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldığını öne sürdü.