Bakan Koca, CHP'li Öztunç'un soru önergesine 2 yıl sonra cevap verdi

Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması için verdiği soru önergesine 2 yıl sonra cevap geldi. Öztunç, iki yıl gecikmeli gelen yanıta tepki göstererek, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca! Bu nasıl bir ciddiyetsizliktir. Resmen dalga geçiyorlar. Resmen milletle alay ediyorlar" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 6 Aralık 2019’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sunduğu Kahramanmaraş’taki aile hekimleriyle ilgili soru önergesini 2 yıl sonra yanıtladı. 

Öztuç, Bakan Koca'ya, "Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinin en büyük mahallelerinden biri olan Cumhuriyet mahallesinde sağlık ocağının olmadığını ve neden burada sağlık ocağı olmadığını, yapılıp yapılmayacağını" sorduklarını kaydetti. 

2 yıl sonra cevap verdi; 2020 yılını işaret etti

Öztunç'un sorusuna 2 yıl sonra cevap veren Bakan Koca, “Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere 6 aile hekimliği birimi bulunan yeni bir aile sağlığı merkezi yapılması planlanmış ve 2020 Yılı Yatırım Programı’na teklif edilmiştir” yanıtı verdi.

Bakan Koca tarafından 2020 yılına işaret edilmesini eleştiren Öztunç, " '2019'da sağlık ocağı yapacak mısınız? diye soruyorum. 2021'de cevap geliyor ve 'Evet 2020 Yılı Yatırım Programı'na aldık' diyorlar. Komedi, resmen dalga geçiyorlar. Resmen milletle alay ediyorlar. Devleti yönetemiyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca! Bu nasıl bir ciddiyetsizliktir" diyerek tepki gösterdi. 

 

Etiketler :