Ayvalık'a Bayram Tatilinde Yoğun İlgi: Nüfus 1 Milyona Yaklaştı

Ayvalık'a Bayram Tatilinde Yoğun İlgi: Nüfus 1 Milyona Yaklaştı
Artan sıcaklarda serinlemek isteyen ve Kurban Bayramı tatilini gözde tatil merkezlerinden olan Ayvalık'ta geçirenlerin sayısı bayramda 1 milyona yaklaştı.

Bayram, sıcak havalar yurttaşları sahil kıyılarına yoğunlaştırdı. Artan sıcaklardan kaçmak isteyen tatilcilerin bir durağı da iç turizmin önemli merkezlerinden biri olan Balıkesir'in Ayvalık ilçesi oldu.

Doğal güzellikleri, Cunda (Alibey) başta olmak üzere 22 adası, 17 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Sarımsaklı plajları, gün batımının en iyi izlendiği noktalardan Şeytan Sofrası, kırmızı mercanları, gastronomisi, kamp ve karavan turizmiyle Ayvalık, bu bayram da ilgi gördü.

BAYRAMDA ZİYARETÇİ SAYISI 1 MİLYONA YAKLAŞTI

Yaz sezonunu bayram yoğunluğuyla açan, 20 bin yatak kapasiteli 425 konaklama tesisinin bulunduğu, 75 bine yakın kişinin yaşadığı Ayvalık'ın nüfusu Kurban Bayramı tatilinde 1 milyona yaklaştı.

aa-20240619-34917114-34917099-ayvalikin-nufusu-bayramda-1-milyona-yaklasti.jpg

ESNAF KALABALIKTAN MEMNUN

Cunda Adası'nda camekanlı tezgahında midye dolma satan Erdener Zabun da Ayvalık merkez ile Cunda'nın Kurban Bayramı nedeniyle son derece kalabalık olduğunu söyleyerek, tüm esnafa, işletmecilere bol kazançlar diledi.

Gezi tekneleri için bilet sanat Emine Doğan ise Cunda'da turizm sezonunun bayramla başladığını dile getirerek, şunları anlattı:

"Hepimiz zaten bayramı bekliyorduk. Bayramdaki bu hareketlilik çok iyi oldu, çok güzel oldu. Şu anda Cunda çok kalabalık. İnşallah bu şekilde devam eder. Bayram sonrasında bir hafta durağan sürece girilecektir ama sonrasında sezon boyunca bu hareketlilik tam gaz devam edecektir."

aa-20240619-34917114-34917101-ayvalikin-nufusu-bayramda-1-milyona-yaklasti.jpg

Dondurma satan Onur Yalmaz da 9 günlük bayram tatilinin sonuna kadar görülecek hareketliliğin sezon boyunca sürmesini temenni etti.

Esnaf Tahsin Kuşçalı ise bayramın son derece canlı geçtiğini belirterek, "Bayramın ilk günü pek hareket yoktu ama ikinci gün ve sonrasında Cunda Adası'na yakışır bir kalabalığa ulaştık. Şu anda ise müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Kaynak:AA