Ayvalık Devlet Hastanesi’nde Skandal: Yemeğin İçinden Kocaman Böcek Çıktı

Balıkesir Ayvalık Devlet Hastanesi’nde öğle yemeği menüsünde yer alan salatadan canlı böcek çıktı. Sağlık emekçileri, olayı kayıt altına alırken, tutanak tuttu. Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, hastanelerin yemekhane işletmelerinin acilen kamulaştırılmasını istedi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi’nde sağlık emekçilerine verilen öğle yemeği menüsünde yer alan salatadan canlı böcek çıktı. Sağlık emekçileri tutanak tutarak yaşanan olayı kayıt altına aldı.

Duruma tepki gösteren Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, "Devlet hastanelerimizin yemek hizmetleri maalesef özelleştirildikten sonra hem sağlık çalışanlarımız hem de hastalarımız sağlıklı yemek yiyememektedir. Defaten bunları gündeme getirmemize rağmen Sağlık Bakanlığımız bu konuda gerekli tedbirleri almamaktadır. Her geçen gün yemek sorunu büyüyerek devam etmektedir. Bugün itibarıyla Ayvalık Devlet Hastanesi’nde yaşanmış yemek probleminde, ölü böceklere alışmıştık ama diri böcekleri görmek mümkün olmamaktaydı. Ancak bu sefer diri olarak yürüyen böceğin salatadan çıkması gerçekten üzücüdür. Sağlık Bakanlığı’nda sağlıklı yemek yiyebilmek için hem hastaların hem de çalışanların yediği yemeğin acilen kamulaştırılması, bu yemeklerin oluşturulan mutfaklarda yapılması gerekmektedir" dedi.