Ayşe Ateş'ten haykırış: "Yüreğin Varsa Yanıma Gel"

Suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ı hedef aldı. Ateş, Yalçın'ın "Ateş cinayeti ile MHP ve Ülkü Ocakları'nın bağlantısı yok" sözlerine yanıt olarak "Yüreğin yetiyorsa duruşmada yanıma otur. Sana tek tek anlatayım" ifadelerini kullandı.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinin üzerinden bir buçuk yıla yakın süre geçerken, Ateş cinayeti siyaset gündemini belirlemeye devam ediyor.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, salı günü Beştepe'de iki çocuğuyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüş ve cinayetin aydınlatılmasını istemişti. Ateş ile Erdoğan arasındaki görüşmeye yanıt MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den gelirken, MHP'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda 1 Temmuz'da görülecek Sinan Ateş davasına yönelik "Mahkemede hazır bulunacağız" ifadelerine yer verildi.

"YÜREĞİN YETİYORSA YANIMA OTUR"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından kaleme alındığı belirtilen metine en sert tepki, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten geldi.

Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yalçın'a yönelik şu ifadeleri kullandı:

"Ey Semih Yalçın! Daha bu akşam bardağını yudumlarken göbeğini kaşıyarak yazdığın açıklamada “Bize iftira atıyorlar. Tiyatro. Senaryo. Yalan. İftira.” diyordun. Bak, şimdi ne oldu. Bursa Ülkü Ocakları mensupları Selma Ateş Abla’yı takip ederken yakayı ele verdi. Senin mum yatsıya kadar bile dayanamadı. Yatsı vaktini bilmiyorsan eğer "Google"da arat.

Haydi, çık er meydanına! Kendine güveniyorsan duruşmaya gel. Yüreğin varsa yanıma otur. Otur ki hâkim karşısına çıkarılanları sana tek tek tanıtayım. Ülkü Ocaklarındaki, MHP’deki görevlerini anlatayım. Belki o zaman aklın yerine gelir de katillerin kim olduğunu hatırlarsın."