Araç gasp edip polisle çatıştılar

İstanbul Sultanbeyli'de bir otomobili silah zoruyla gasp edip kaçan şüpheliler, kendilerini takip eden polise ateş açtı. Şüpheliler ile polis arasında çıkan çatışmada şüphelilerden biri yaralı olarak yakalanırken, diğeri emniyete götürüldü.

Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi'nde sabah saatlerinde yaşanan olayda, Şüpheli iki kişinin bir aracı silah zoruyla gasp edip kaçtıkları ihbarının ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

whatsapp-image-2024-06-27-at-15-02-16.jpegPOLİSLE ÇATIŞTI

Polis, olay yeri ve çevresini ablukaya alırken gaspçılar birçok araca çarparak görevlilerden kaçtı ve ateş açtı. Takibe devam eden polis, gasp edilen aracı Ahmet Yesevi Mahallesi'nde buldu. Yaya olarak devam eden kovalamaca sırasında uyarı ateşine karşılık veren gaspçılarla polis arasında kısa süreli çatışma yaşandı.

whatsapp-image-2024-06-27-at-15-02-16-2.jpegPolis, E.T. isimli şüpheliyi 1 adet el ruhsatsız tabanca ile birlikte yaralı yakalarken, E.D. isimli ikinci şüpheliyi de gözaltına aldı. Hastaneye kaldırılan E.T'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.