Anket şoku yaşayan Özhaseki de Hürriyet'in yalan haberine sarıldı!

Anket şoku yaşayan Özhaseki de Hürriyet'in yalan haberine sarıldı!
Anketlerde CHP adayı Mansur Yavaş'ın gerisinde kalan AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Hürriyet gazetesinin HDP Genel Başkanı Sezai Temelli ilgili tepki çeken yalan haberini savundu.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamalarını hatırlatan Özhaseki, "Sezai Bey ittifak meselesinde kendilerinin dışlandığını hissedince, Ankara halkının gözünden kaçırılıp, saklanarak gizli ortak gibi pozisyona düştüklerini görünce, 'Bir dakika, biz buradayız ne oluyor size böyle? İttifakın içinde biz de varız, yardım istediniz, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu bilecek ki kazanıyorsa sayemizde kazanıyor. Bizi inkar edemezsiniz, ret edemezsiniz, biz buradayız' dedi. Yani bu HDP’nin bu işin içinde olduğunu ve sonuna kadar da bu işi devam ettirdiğini, yarın bir gün de yönetimde mutlaka işe el koyacaklarının işaretidir. Bu aslında bizim Millet İttifakı'nın söyleyemediği, sakladığı, utandığı bir durum. Fakat gerçeklik her zaman açığa çıkıyor. Orada da Sezai Bey çok net olarak ifade etti zaten. Burada yine Millet İttifakı tarafına bir dürüstlük düşüyor. Namusluca çıkıp söyleyecekler" değerlendirmesinde bulundu. 

'ONLARIN OYLARI HARAM'

Sandık güvenliğinin önemli olduğuna dikkat çeken Özhaseki, "Orada helal oylarımızı kimseye kaptırmamak için çalışacağız. Onların oylarını zaten istemeyiz, bize haram ne lazım ya. Allah yanımızdan geçirmesin ama kendi helal oylarımızı da bunlara kaptırmamak, neticesinde de o gün zafer ipini göğüslemek, millete hizmet için beş sene koşmak istiyoruz" diye konuştu.

İlgili Haberler