Altaylı'dan SADAT çıkışı: Savcılar nerede?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde günlerdir gündemden düşmeyen SADAT'ı yazdı. Altaylı yazısında isim vermeden SADAT Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Ergür'ün "Bu vatanı sandıkta teslim etmeyiz" ifadelerine atıfta bulundu ve savcılara seslendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Mayıs 2022 03:39
Altaylı'dan SADAT çıkışı: Savcılar nerede?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, SADAT Yöneticisi Ersan Ergür'ün Twitter hesabı üzerinden yaptığı ve gelen tepkiler sonrasında sildiği, "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz… Etmeyeceğiz! Vatan sağ olsun…" tweetini köşesine taşıdı.

sadatt-003.jpg

Altaylı, "SADAT adındaki paralı asker ve lejyoner şirketinin kurucu ve yöneticisi sandıktan çıkacak sonuçların önemli olmadığını, istemedikleri bir seçim sonucu olursa bunu tanımayacaklarını açık açık yazıp söyledi. Bunu söyleyen herhangi biri değil. Elinde ordusu, silahlı adamları, paralı askerleri olan ve sağa sola asker yollayan bir şirketin yöneticisi. Yani söylediğini yapabilecek değilse bile en azından deneyebilecek imkanlara sahip birisi. Kimseden çıt yok" ifadelerini kullandı. Altaylı, sözkonusu konuya dair açıklamayı özelilkle "Tweet atmak suç değil, içeriği suç" diyen Adalet Bakanı Bozdağ’dan beklediğini de ifade etti.

"Bir tane de adam gibi savcı çıkıp 'Sen ne diyorsun, gel bir bakalım bize de de anlat' demiyor" diye yazan Altaylı şöyle devam etti: "Adam tam olarak demokrasiye karşı silahlı ayaklanma yaparız diyor. Sandığı kabul etmeyiz diyor. Bir kişi bile bu sözlerin arkasındakini merak etmiyor. Hukuk devletinde kimsenin gıkı çıkmıyor. Bunu ben diyor olsa idin, bunu muhalif bir siyasetçi ya da elinde beylik silahından başka bir şey olmayan emekli bir asker diyor olsa idi bugün kıyamet kopuyor, savcılar bu kişinin ifadesini almak ve tutuklu yargılamak için sıraya giriyor olurdu. Ama SADAT yöneticisi deyince kimsenin gıkı çıkmıyor. Herhalde bunu da yargılamak için bir 10 yıl geçmesini bekliyorlar."