Ali Babacan: Kürt meselesi vardır

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" açıklamasıyla tekrar gündeme gelen Kürt sorunu tartışmalarına DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan da katıldı. Babacan; "Kürt meselesi vardır; Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Eylül 2021 21:52
Ali Babacan: Kürt meselesi vardır

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" açıklamasının ardından yeniden gündeme gelen Kürt sorunu tartışmalarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü "Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur" açıklamasına gönderme yaparak, "Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir. Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez." dedi.

Babacan, Twitter hesabından şu değerlendirmeyi yaptı:

"Daha evvel söylemiştim: Kürt meselesi var mıdır, yok mudur oradaki vatandaşlarımıza sorun. Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez. Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir."