Alaattin Çakıcı'nın Eski Eşini Öldürmüştü! Katile Önce İşkence Sonra İnfaz İddiası: 'Bildiklerim var'

Alaattin Çakıcı'nın Eski Eşini Öldürmüştü! Katile Önce İşkence Sonra İnfaz İddiası: 'Bildiklerim var'
1999'da öldürülen Alaattin Çakıcı'nın eşi Uğur Kılıç'ın katiliyle ilgili çok önemli bir iddia gündeme geldi. Uğur Kılıç'ın katilinin işkenceyle öldürüldüğü iddia edildi. Kardeşi polisi aradı yanıt alamadı ancak 'Bildiklerim var' dedi.

Dündar Kılıç'ın kızı Uğur Kılıç'ı öldüren Abdurrahman Keskin'in öldürüldüğü iddia edildi. Kardeşinin ölümüyle ilgili polisten 'Bilgimiz yok' yanıtını alan Hüseyin Keskin: Bu sıradan bir cinayet değil.

1999'da yaşamını yitiren mafya babası Dündar Kılıç’ın kızı Uğur Kılıç’ı, eski eşi Alaattin Çakıcı'nın azmettirmesiyle 20 Ocak 1995’te Bursa Uludağ’da öldüren Abdurrahman Keskin'in Sakarya'da öldürüldüğü ileri sürüldü. Odatv'nin haberine göre 2002 yılında cezaevinden çıkan Abdurrahman Keskin işkence yapılarak öldürüldü.

'POLİS BÖLGESİNDE YOK, JANDARMA BÖLGESİ OLABİLİR'

Abdurrahman Keskin'in Zonguldak'ta yaşayan kardeşi Hüseyin Keskin, Gazete Duvar’dan Mustafa Özdemir'in haberine göre, yaptığı açıklamada haberi duyunca polise gittiğini ancak "Bilgimiz yok yanıtını" aldığını söyledi. Hüseyin Keskin polis yetkililerinin kendisine cinayetin jandarma bölgesinde işlenmiş olabileceğini söylediklerini belirterek ağabeyi ile en son 15 gün önce telefonla görüştüğünü ve sesinin 'çok kötü' olduğunu anlattı.

ugur-kilic.jpg

'BİLDİĞİM ŞEYLER VAR'

Keskin şunları söyledi:

“Ağabeyimin Sakarya’da işkence yapılmış halde ölü bulunduğu yönünde çıkan haberin ardından Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, cinayeti teyit etmeye çalıştım. Polis yetkilileri, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile görüşerek bu konuda bir bilgi olmadığını, olayın jandarma bölgesinde olabileceğini ifade ettiler. Ortada bir cinayet var. İşkence yapıldığı söyleniyor ve biz devlette muhatap bulamıyoruz. Benim babam 85 yaşında ve ölüm döşeğinde. Polis ve jandarmada benim cep telefonum var. İsteseler beni oturduğum evde anında bulabilirlerdi. Zonguldak Valisi ve Emniyet müdürümüzden rica ediyorum. Eğer ağabeyim bir cinayete kurban gitti ise bana cenazesini göstersinler. Eğer bu haber doğru değilse bunu da öğrenmek istiyorum. Ağabeyim gerçekten öldürüldüyse bu sıradan bir cinayet değil. Bildiğim şeyler var. Devlet yetkililerinden bir cevap bekliyordum.”

alaattin-cakici.jpg

ALAATTİN ÇAKICI AZMETTİRİCİLİKTEN CEZA ALMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin girişimleriyle Meclis'ten geçen infaz düzenlemesi sayesinde tahliye edilen suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı eski eşi Uğur Kılıç'ın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanmış ve 2006 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme daha sonra tahrik indirimi yaparak cezayı 19 yıl 2 aya düşürmüştü.

Organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve Nisan 2020’de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı, Ankara'da MHP Genel Merkezi'ne giderek Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşmüştü.

Bahçeli "Alaattin Çakıcı'nın bu millete ve devlete nasıl hizmet ettiğini bilen bilir" demişti.

Etiketler :