AKP’li Ömer Çelik’e CHP’li Aykut Erdoğdu’dan yanıt

AKP’li Ömer Çelik’e CHP’li Aykut Erdoğdu’dan yanıt

CHP'li Aykut Erdoğdu, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in sözlerine "Siz benim gözümde vatana ihanet çetesisiniz. Alayınız hesap vereceksiniz" ifadeleriyle yanıt verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı “vatana ihanetten yargılamak”tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes'in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar. Devlet teşkilatını suç örgütü olarak nitelendirip devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamını örgüt lideri olarak nitelendirmek Türkiye'nin FETÖ'den tanıdığı bir dildir. Menderes'in katillerinden Fetö'ye kadar hepsi aynı millet düşmanı dili kullandılar" ifadelerini kullandı.

Çelik şöyle devam etti:  

Şimdi aynı seviyesiz dili, CHP'li bir siyasetçinin devraldığını ve aynı ifadeleri tekrarladığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı yargılamaktan bahsedenlerin katliamcı niyetini biliyoruz. Milletimiz bunlara her zaman cevabını verdi. Ve vermeye devam ediyor. Kendisine siyasi şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz siyasetçi, iddiasını ispat etmek için mahkemeye gidip şikayetçi olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle hedef alıyor. Bu dil, millet düşmanı bir dildir. Cumhurbaşkanımız, milletimizin gönül divanında yerini almıştır. Yassıada zihniyetinin tehditlerinin milletimiz nezdinde bir karşılığı yoktur. Bu zihniyetle mücadele etmeye en kararlı şekilde devam edeceğiz. Bunlara sessiz kalmak millete ihanettir. Cumhurbaşkanımız nice siyasi suikastlere ve Yassıada katillerinin şimdiki varislerinin nice tehdidine rağmen dimdik ayaktadır. Milletine kararlılıkla ve cesaretle hizmet etmeye devam etmektedir. Allah bir daha Yassıada katillerine fırsat vermesin. Biz bu zihniyete karşı demokrasi ve namus nöbetimizi ömrümüzün son nefesine kadar sürdüreceğiz. Milletimiz var olsun.

CHP’li Aykut Erdoğdu ise sosyal medya hesabından Ömer Çelik’e şu yanıtı verdi:

Birden hepiniz panik oldunuz… Sizin Yassıada hikayelerinizi ben yemem… Siz benim gözümde vatana ihanet çetesisiniz. Ve ben bu Milleti tanıyorsam… Alayınız hesap vereceksiniz… Yok diyorsan ağanla konuş erken seçim yapalım… İyi geceler dilerim…

AKP'lilerden tepki toplayan CHP'li Erdoğdu'nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekildeydi: