AKP'li Eski Bakandan Zarrab Çıkışı

AKP'li Eski Bakandan Zarrab Çıkışı
AKP'li eski bakan Nihat Ergün: "Ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim."AKP'li Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan 4 bakan ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu....

AKP'li eski bakan Nihat Ergün: "Ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim."

AKP'li Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan 4 bakan ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ergün, Numan Kurtulmuş ve Nihat Zeybekçi'nin Reza Zarrab'a ödül verilmesinin sorulması üzerine ise 'O fotoğrafta ciddi problem var. Ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim.' cevabını verdi.

CNN Türk'te yayınlanan Baştan Sona programına konuk olan eski AKP'li Bakan Nihat Ergün 17 Aralık yolsuzluk soruşturmalarında adı geçen 4 bakanın AKP'ye zarar verdiğini söyledi.

Nihat Ergün, 30 Mart Yerel Seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde insanlara komisyon kurulup hesap sorulacağının sözünün verildiğini ama bu hesabın görülmediği için AKP'li seçmenin başka partilere kaydığını belirtti. Ergün, 30 Mart Yerel Seçimleri akşamı 4 bakanın Erdoğan'ın balkon konuşmasında yer almasının da AKP'ye büyük zarar verdiğini açıkça ifade etti. Yolsuzlukların sorulması üzerine Ergün, "İstikrar sadece ekonomide olmaz Adalet ve özgürlük kavramları zedelenmişse toplum tek başına iktidarları da istemez.. İnsanlara mahalli seçimlerde 4 bakanla ilgili gereken yapılacak denilip oy istendi ama gereken yapilmayinca cezayı kestiler. O kadar çok hızlı kararlar aldık o kadar çok hızlı yasalar çıkardıkki yanlışlarını göremedik" şeklinde konuştu.

Reza Zarrab'a Ödül Verilmesi

Nihat Ergün'e AKP'li Numan Kurtulmuş ve Nihat Zeybekçi'nin Reza Zaarab'a ödül vermesi de soruldu.

O fotoğrafın AKP'de büyük rahatsızlar oluşturduğunu belirten Nihat Ergün "Bakanların basın müşavirleri olur. Katıldığı programlarda kimlerin olacağını bilirler. Önceden bizlere bilgi verirler. Bu kadar önemli tartışmalar olduktan sonra ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim. Yani öyle bir karenin içinde bulunmazdım" dedi.