AKP'li başkanın hedef aldığı sanatçılara CHP'li başkandan davet
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 09.05.2019 22:28

AKP'li başkanın hedef aldığı sanatçılara CHP'li başkandan davet

AKP'li Başkan, İmamoğlu'na destek veren sanatçılara Nevşehir'deki organizasyonlarda yer vermeyeceklerini duyurmuştu. Bozcaada Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz ise Arı'nın bu hareketine sanatçıları adaya davet ederek yanıt verdi.

31 Mart'ta yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nin çok tartışılan kararı sonrası mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu'na birçok sanatçı destek oldu. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'dan sanatçılarla ilgili skandal bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçıların fotoğraflarını paylaşan Arı, Nevşehir'deki hiçbir etkinlikte bu sanatçıların yer alamayacağını duyurdu.

CHP’li başkandan yanıt gecikmedi

Arı’ya cevap Bozcada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sanatçıları ağırlamaktan mutluluk duyacağını belirterek şu paylaşımı yaptı:

“Burası yüzyıllardır barış, hoşgörü, kültür ve sanat adası Bozcaada. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, demokratik, laik ve Misak-ı Milli sınırları içerisinde vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan vatansever tüm sanatçılarımızı, en küçük organizasyondan, en kapsamlısına kadar tüm etkinliklerimizde Bozcaada’da misafir etmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz”

İlgili Haberler
Gündem