AKP’de Meclis Başkanlığı İçin Sıcak Gelişme!

AKP’de Meclis Başkanlığı İçin Sıcak Gelişme!
Davutoğlu’nun Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşmesi Meclis Başkanı adayının Avcı olacağı beklentisini arttırdı.CHP, MHP ve HDP’den sonra bugün de AKP’li Meclis Başkan adayı belli olacak. Dün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun...

Davutoğlu’nun Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşmesi Meclis Başkanı adayının Avcı olacağı beklentisini arttırdı.

CHP, MHP ve HDP’den sonra bugün de AKP’li Meclis Başkan adayı belli olacak. Dün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşmesi Meclis Başkanı adayının Avcı olacağı beklentisini arttırdı. Davutoğlu açıklamayı CHP’nin adayı Deniz Baykal’ın ziyareti öncesinde yapacak.

GÜN BOYU BAŞKANLIK MESAİSİ

Meclis Başkanlığı seçiminde gözlerin çevrildiği AKPi dün büyük bir hareketliliğe sahne oldu. Davutoğlu, öğleden sonra partisinin Marmara ve Karadeniz bölgelerinden milletvekilleriyle iki grup halinde görüştü. Davutoğlu, milletvekillerinden Meclis Başkan adaylığına isim önerilerini kapalı zarf içinde kendisine iletmelerini istedi. Daha önce de MKYK üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimlerinin önerilerini alan Davutoğlu, dünkü görüşmelerinin ardından önerileri değerlendirmeye aldı.

AVCI PROGRAMINI İPTAL EDİP GELDİ

Hürriyet’te Turan Yılmaz ve Selçuk Şenyüz imzalı habere göre milletvekilleri görüşmenin ardından iftar için beklerken, Avcı, Davutoğlu’nun daveti üzerine Özel Pangaltı Ermeni Okulları’ndaki iftar programını son anda iptal ederek genel merkeze geldi. Davutoğlu ve Avcı, görüşmenin ardından iftar yemeğinin yendiği salona da aynı anda ancak ayrı kapılardan girdiler. Davutoğlu da yemekte adaylarını bugün açıklayacaklarını duyurdu.