AKP tipi seçim vaadi: Tabelası var, kendisi yok!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde henüz ihalesi bile yapılmayan Gebze-Darıca metrosunun tabelasını ilçe merkezine dikmesi tartışmalara konu olmuştu

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AKP tipi seçim vaadi: Tabelası var, kendisi yok!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde henüz ihalesi bile yapılmayan Gebze-Darıca metrosunun tabelasını ilçe merkezine dikmesi tartışmalara konu olmuştu. Belediye şimdi de henüz yapılmayan İzmit-Alikahya tramvayı için benzer bir yola başvurdu. Öte yandan 24 Haziran sonrası ihalesi yapılan metro çalışmasının ise henüz başlamadığı öğrenildi.

Sözcü'den Uğur Enç'in haberine göre, AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 24 Haziran seçimleri öncesinde Gebze ilçe merkezine ‘metro' tabelası asmış ve bu kentte tartışmalara neden olmuştu. Belediye bu defa da İzmit-Alikahya arasında tramvay inşa edileceğini göstermek için Alikahya bölgesine tramvay durağı tabelası yerleştirdi. Kocaeli Stadyumu'nun da bulunduğu bölgede vatandaşların ulaşım sorununu büyük ölçüde çözebilecek tramvayın tabelasının 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala asılması dikkat çekti.

İHALESİ BİLE YAPILMADI

İhalesi henüz yapılmayan İzmit-Alikahya tramvayının hali hazırda Sekapark-Otogar arasında hizmet veren 7 kilometrelik tramvay hattına eklenmesi bekleniyor. İhalenin ne zaman yapılacağı, inşaat çalışmalarının bu dönem başlayıp başlamayacağı ise net değil.

'VATANDAŞI KANDIRIYORLAR'

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’Li Meclis Üyesi Ercan Umutlu “Hemen her seçim döneminde Kocaeli'de benzer bir durum yaşıyoruz. AKP'liler vaat ederek bir seçimi geçiriyorlar. Bir başka seçimde maketlerle, tabelalarla vatandaşı oyalıyorlar. Son olarak ise ‘inşa ediyoruz' diyorlar. Bir proje ile 3 seçim dönemini geçiriyorlar. Kocaeli'de 15 yılda yapılan ne varsa, CHP'li belediyeler sadece 2 yılda daha fazlasını yaptılar. Bunlar miras yedi babanın hovarda çocuğu gibi satarak sefa sürme peşindeler. Hiçbir şey yapmadan, İZGAZ'ı ve CHP kazanımlarını satarak oluşturdukları bütçelerle bugünlere kadar geldiler. Bugün de benzer tavırlarından, vatandaşı kandırmaktan çekinmiyorlar” dedi.