AKP, Kuşadası'nda 10 kişiyi öldüren PKK'lının amcasını başkan adayı yapmış!

AKP, Kuşadası'nda 10 kişiyi öldüren PKK'lının amcasını başkan adayı yapmış!
AKP'nin Batman'ın Sason İlçesi'nde başkan adayı gösterdiği Muzaffer Arslan'ın yeğeninin 2006 yılında Kuşadası'nda çöp kutusuna bomba koyan ve 10 turistin ölümüne yol açan teröristlerden biri olduğu ortaya çıktı. 

AKP'li Başkan adayı Muzaffer Arslan'ın kardeşi Vecdin Arslan, PKK'nın dağ kadrosundayken 1994'de Sason'da çatışma sonucu öldürüldü. 

Diğer kardeşi Hayrettin Arslan, Siirt'te çatışmada öldürüldü. Ağabeyi Necip Arslan ile yeğeni Erdla Arslan halen örgütün dağ kadrosunda bulunuyor. Ağabeyin oğlu Ulaş Arslan ise 2006 yılında Kuşadası'nda çöp kutusuna bomba koyan ve 10 turistin ölümüne yol açan teröristlerden. 

Arslan, cezaevinden kaçtıktan sonra PKK'nın başı Murat Karayılan'a en yakın isimler arasında yer alıyor ve örgütün bombacısı olarak da tanınıyor.

YÜKSEKOVA BAŞKAN ADAYININ DA KARDEŞİ ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLMÜŞ  

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde de “Suçun şahsiliği” prensibi uyarınca, örgüt bağlantılıları belirlenen bazı adayların birinci derecede yakınlarının da başkan ve meclis üyeliklerine aday oldukları anlaşıldı.

AKP’nin Yüksekova Belediye Başkan Adayı Teoman Zeydan’ın PKK’nın dağ kadrosunda olan kardeşi Yücel Zeydan çatışmada öldürüldüğü ortaya çıktı. Sözcü'de yer alan habere göre, Zeydan'ın HDP’den vekil olan diğer kardeşi de hapiste.