'AKP, Hülya Avşar ile başkan adaylığı için görüştü' iddiası

Ali Eyüboğlu, bugünkü köşe yazısında AKP yöneticilerin Ayvalık Belediye Başkanlığı için Hülya Avşar ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde bir görüşme gerçekleştirdiğini yazdı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Temmuz 2021 11:34
'AKP, Hülya Avşar ile başkan adaylığı için görüştü' iddiası

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü, "Hülya Avşar'a Ayvalık belediye başkanlığı teklifi!" başlıklı yazısında, Balıkesir'de sağlam bir kaynaktan aldığı “AK Parti, Ayvalık Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için Hülya Avşar’ı aday gösterme niyetinde. O amaçla Balıkesir’de bir görüşme bile yaptılar” bilgisini aldığını yazdı. 

Görüşmenin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştiğini öğrendiğini söyleyen Eyüboğlu şunları söyledi:

Bu bilgiler ışığında her sene olduğu gibi bu yıl da Ayvalık’taki yazlığında tatil yapan Avşar’ı
arayıp, aldığım bilgiyi paylaştım. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Ayvalık’ta gördüğü bazı sorunları iletmek için gittiğini söyledi.

Avşar, AK Parti’den ilk yerel seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif alıp almadığını ve ne cevap verdiğini sordum.

Avşar Kızı’nın şu yanıtı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının kanıtı gibiydi: “Henüz yazacak haberlik bir durum yok!”

Yerel seçimlere daha çok var, bekleyip göreceğiz. Bakalım daha şimdiden Balıkesir’de AK Partililerin konuştuğu gibi Hülya Avşar, belediye başkanlığına aday gösterilecek mi? Ayvalık seçmeni, Avşar’ı belediye başkanı seçecek mi?