Zeybekci'nin, İsrail'le ilgili sözleri ortalığı karıştırdı: Yandaş yazardan sert bir yanıt daha!

AKP'li Nihat Zeybekci'nin İsrail ile yapılan ticaret savunan açıklamaları iktidara yakın yazarların tepkisini çekti. İsmail Kılıçarslan, "Bu kadar salak açıklama duymadım" dedi. İsim vermeden yeni bir paylaşım yapan Zeybekci, "Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, Geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın" dedi. Kılıçarslan ise "Tüm sonuçları göze alarak size hakaret ettim" mesajı attı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, İsrail ile ticaret konusunda "Eyvallah, İsrail'in müslümanlara yaptığı bebek katliamını kınıyo'ninruz ancak diğer taraftan da İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke" sözlerini kullanması büyük tepkilere neden olmuştu.

zeybekci-ezzc-cover-png.webp

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan da Zeybekci'nin sözlerine sert tepki göstermişti. Kılıçarslan, Zeybekci'ye "Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. 'Eyvallah' diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun" ifadelerini kullanmıştı.

ZEYBEKCİ İSİM VERMEDEN YANIT VERDİ

Zeybekci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile isim vermeden Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan'ın sözlerine şu yanıtı verdi:
"Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, Geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın. 'Aklın ihtişamı, görkemi nezakettir, zerafettir.' Vesselam."

'SİZE BU YÜZDEN HAKARET ETTİM'
İsmail Kılıçarslan bu mesaja, Zeybekci'yi alıntılayarak "Öyle etraftan dolaşmayın bence. Sizi etiketleyerek, tek tabanca, jetonsuz yazdım ben yazdıklarımı.

Gücünüzün nelere yetebileceğini de hesap etmeden yaptım bunu üstelik. Sizi afallatan da bu oldu zaten. Sizi, İsrail ile ticareti legalleştirme çabanız için suçluyorum ve tüm sonuçları göze alarak size bunun için hakaret ettim" dedi.

'MAHŞERDE DE SİZDEN DAVACIYIM'
Kılıçarslan mesajının devamında "Gazze'deki çocukların en azından 'kablolar' kadar değerli olduğu bir dünyayı, bir anlayışı, bir Türkiye'yi savunmaya devam edeceğim.

Tekrarlayayım: Soykırıma 'eyvallah' ettiğiniz o sözleriniz yüzünden sizden hem bu dünyada hem mahşerde davacı olacağım" ifadelerini kullandı.

Etiketler :