AK Parti karıştı: "Ben Erdoğan'a bakarım..."

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, kendisine "Haddini aştı" diyen AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a sert çıktı.AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, kendisine "Haddini aştı" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AK Parti karıştı: "Ben Erdoğan'a bakarım..."

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, kendisine "Haddini aştı" diyen AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a sert çıktı.

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, kendisine "Haddini aştı" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a sert çıktı. AK Parti'li Tayyar, AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş'a "Genel başkan ve partinin yetkili kurulları dışında hiç kimse had bildirme makamı değildir" diye çıkıştı.

"HADLERİNİ AŞTILAR" DEMİŞTİ

Yolsuzlukta adı geçen 4 eski Bakan için yapılan Yüce Divan oylamasında AK Parti'de firelerin çıkmasının ardından AKP Milletvekili Şamil Tayyar, "Hain" açıklamasında bulunmuştu. AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner de "Hesabı sorulacak" diyerek Tayyar'a deste vermişti. Bu açıklamaların ardından iki AK Parti'li vekili eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "İki milletvekili arkadaşımız bu konuda açıklama yapmış. Yaptıkları açıklamaların haddini aşan bir açıklama olduğunu ifade ediyorum" demişti.

"SEN KİM OLUYORSUN"

AK Parti'li Şamil Tayyar, AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş'a Twitter'den yanıt verdi. Tayyar, şunları söyledi:

"Konuşma yetkisi parti adına Genel Başkan ile parti sözcüsü Beşir Atalay, hükümet adına Başbakan ile hükümet sözcüsü Arınç'a aittir. Bunun dışında tüm açıklamalar kişiseldir, genel başkan ve partinin yetkili kurulları dışında hiç kimse had bildirme makamı değildir. 2010 anayasaya değişikliğinde hayır oyu verenler için hain diyen Cumhurbaşkanımız siyasi rehberimizdir."

tayyartweet