AA muhabirinden AKP'li bakanlara: AK Parti, Soylu'dan daha mı küçük?

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye düzenledikleri basın toplantısında "AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük?" diye sordu.

Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, AA'nın tarihinde bir ilki gerçekleştirerek AKP ve politikalarını eleştiren bir soru sordu. Sorduğu soruyu kişisel Instagram hesabından da paylaşan Turan, kısa süre sonra paylaşımını sildi. 

Turan'ın bakanlara sorduğu soru şu şekilde:

Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narkobürokrasiyle ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük?

Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor.

Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Açıklaması sizi tatmin etti mi?

Sayın Bakanım, üç buçuk yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?

Varank: Şov yapıyorsun 

Bakan Mustafa Varank ise Musab Turan'ın sorduğu soru üzerine şu yanıtı verdi:

Sen maskeli balo yapıyorsun. Üç buçuk yaşındaki bir çocuğu bu kadar siyasi konularla ilişkili... Sen şov yapmak istemişsin ben cevabını vereyim. AK Parti iktidarının en büyük özelliği Türkiye'de her türlü illegal yapıyla mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim illegaliteyle herhangi bir kanunsuz yapıyla bir ilişkimiz olması mümkün değil

Bakan Bekir Pakdemirli ise, “Hangi partiden olursa olur bir hükümetin bakanı sonuna kadar vatanı milleti ve bayrağı için çalışır. Bizim Süleyman Soylu kardeşimizin abdestinden şüphemiz yok. Kendisine konuyla ilgili soru sormamız abesle iştigal olur. Zaten kendisi de konuyla ilgili çok doyurucu açıklamalar da yaptı” ifadelerini kullandı. 

Halk Ana Haber sunucusu İrfan Değirmenci, Bakan Varank'ın verdiği tepki ve Turan'ın paylaşımını silmesine ilişkin "Şovu yapan, yaptıran kim? Bu görüntüler AKP'nin içindeki çatırdamayı gözler önüne seriyor. AA muhabiri işini kaybetmeyi göze almışsa daha iyi bir iş mi vaat edildi yoksa 'canıma tak etti, ben gazetecilik yapmaya karar verdim' diyorsa görüntüleri neden sildi?" yorumunu yaptı. 

Halk TV'den Onur Dalar, Musab Turan'a soruyu sormaya nasıl karar verdiğini sordu. Turan ise Dalar'ın sorusuna "Umarım başıma bir iş gelmez" şeklinde yanıt verdi. 

Etiketler :