7 Öğrenci Şikayetçi Oldu: Müdür Yardımcısının İstismar Skandalı!

7 Öğrenci Şikayetçi Oldu: Müdür Yardımcısının İstismar Skandalı!
Şırnak Cizre’de bulunan bir okulda müdür yardımcısı iken öğrencileri istismar ettiği ortaya çıkan Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) İşyeri Temsilcisi Burak Ercan'a verilecek ceza belli oldu.

Şırnak Cizre’de bulunan bir okulda müdür yardımcısı iken öğrencileri istismar ettiği ortaya çıkan Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) İşyeri Temsilcisi Burak Ercan hakkında açılan davanın karar duruşması görüldü.

7 ÖĞRENCİ ŞİKAYETÇİ OLDU

"Cinsel taciz", “Sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı” ve “Basit cinsel saldırı” suçlamalarıyla yargılanan Ercan, Cizre 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya bulunduğu kentten Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. 7 mağdur öğrencinin şikayetleriyle sürdürülen davada karar verildi.

CEZASI BELLİ OLDU

Mahkeme, Ercan hakkında, Z.Y. ve E.Y. yönünden “cinsel taciz” suçundan 7 ay 15’er gün hapis ceza verilmesine ve Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılmasına (HAGB) karar verdi.

B.S. yönünden “sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçundan 3 yıl 9 ay ceza verilmesine hükmetti. Bu karara HAGB uygulanmadı.