6 Çocuk Babası Balyozla Öldürüldü, 2 Gözaltı

Mardin'in Artuklu ilçesinde 6 çocuk babası Resul Derin (40) husumetli olduğu kişiler tarafından balyozla öldürüldü.Polis 2 şüpheliyi gözaltına alındı.

Mardin'in Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesi'nde sabah saatlerinde üzücü bir olay yaşandı. Yerde hareketsiz yatan bir kişi bildirilmesi üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından kişinin Resul Derin olduğu belirlendi. Derin, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı ve 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Olayın detayları ortaya çıktıkça, Resul Derin'in balyoz darbeleriyle öldürüldüğü ve 6 çocuk babası olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştığı öğrenildi. Derin'in cenazesi otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilerek, Derik ilçesine bağlı kırsal Subaşı Mahallesi'nde defnedildi.

Polis soruşturması devam ederken, olayın bir yıl önce yaşanan ve 2 kişinin yaralandığı bir kavga sonrası başlayan husumet nedeniyle gerçekleştiği belirlendi.

Kaynak:DHA