4 İl İçin Sarı Kod Verildi!

4 İl İçin Sarı Kod Verildi!
Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı: Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karadeniz kıyılarında dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava tahmini raporunu yayımladı. Rapora göre, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde parçalı bulutlu bir hava beklenirken, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzincan, Dersim ve Erzurum çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Diğer bölgeler az bulutlu olacak. Yağışların Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde ise toz taşınımı öngörülüyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimler ile Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı ifade edilirken diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapılıyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapılıyor.