19 Ekim Ne Günü? Bugün Muhtarlar Günü Mü? Muhtarlar Günü Ne Zaman?

19 Ekim Ne Günü? Bugün Muhtarlar Günü Mü? Muhtarlar Günü Ne Zaman?
Muhtarlar Günü geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren değişiklikle birlikte kutlanmaya başlandı. Peki, Muhtarlar Günü ne zaman? Her mahallede ve köyde bulunan görevlilerin günü olan Muhtarlar Günü bugün mü? 19 Ekim ne günü?

Geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete’de yayımlanan Muhtarlar Günü detayının ardından bu anlamlı gün kutlanmaya başlanmıştı. Peki, muhtarların günü hangi tarihte kutlanıyor?

19 EKİM NE GÜNÜ?

19 Ekim her yıl Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Bu kapsamda bu yıl da 19 Ekim’de Muhtarlar Günü kutlanacak.

peki-muhtarlar-gunu-ne-zaman-her-mahallede-ve-koyde-bulunan-gorevlilerin-gunu-olan-muhtarlar-gunu-bugun-mu-19-ekim-ne-gunu-1.jpg

MUHTARLAR GÜNÜ NE ZAMAN, BUGÜN MÜ?

19 Ekim'in "Muhtarlar Günü" ilan edilmesiyle alakalı olan genelge, Resmi Gazete'nin 2015 yılında mükerrer sayısında duyurulmuş yürürlüğe girmişti. Genelgede, şunlar yer aldı:

"Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görülmüştür. Muhtarlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler, İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek esas ve usuller çerçevesinde yürütülecektir."

Etiketler :