15 Temmuz şehidinin oğlundan Erdoğan'ın sözlerine sert tepki

15 Temmuz'da hayatını kaybeden Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişimiyle ilgili olan sözlerine tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
15 Temmuz şehidinin oğlundan Erdoğan'ın sözlerine sert tepki

Erdoğan, dün akşam TRT canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, “CHP'nin, HDP ile azami müştereği olabilir ama ne İyi Parti'yle ne Saadet'le böyle bir birlikteliğinin olabileceğine ben ihtimal vermiyorum. Ama çıkar hesapları onları bir araya getirmiştir. (15 Temmuz) O gecenin katılımcıları AK Parti tabanıyla ve MHP tabanıdır” ifadelerini kullandı.

"YAZIK..."

Alpaslan Cambaz bu sözlere Twitter hesabından tepki gösterdi. Cambaz, “Aynı zat-ı muhterem şehitleri işaret ederek "Onlar evetçiydi, evetçi!" bile diyebilmişti. Şunları söyleyerek ne kazandıklarını zannediyorlar ya? O gece kimseden emir beklemeden canını ortaya koyanlar arasında her kesimden insan vardı, HER KESİMDEN. Güzel olan buydu zaten. Yazık..." diye yazdı.

Cambaz bu paylaşımının ardından, “İnsanı sadece verdiği ve vereceği oy üzerinden kıymetlendiren bir zihniyete sahip olanlar ya tövbe etmeli ya da gerçekten tedavi olmalı. Bu şekilde ölüp giderlerse bunun hesabını ahirette zor verirler” ifadelerini paylaştı.