Gözyaşlarıyla anlattı: Depoda yaşıyor, yardım verilmiyor, mumla ısınıyor...

İstanbul Esenler’de depoda yaşam mücadelesi veren 59 yaşındaki vatandaş ısınmak için çevreden verilen piknik tüpünü kullanıyor, mum ışığıyla ısınmaya çalışıyor. Bir kere 650 liralık yardım verildi, sonra o da kesildi.

Haber: Dilan Alp
Kameraman: Ziver Navdar

Hasan Hüseyin Duman gençlik yıllarından bu yana Esenler’de yaşıyor. 15 sene önce eşinden ayrılan Duman’ın 3 çocuğu kendisiyle görüşmüyor. Geçen yıla kadar boyacılık yaparak geçimini sağlayan Duman, bel ve sırt ağrıları başlayınca işi bırakmak zorunda kaldı. 

“Diyarbakırlılar harçlık veriyor, buradaki komşular yemek veriyor. Bıktım. Çocuklarım var ama bana yardımcı olmuyorlar” diyen Duman, kendisine verilen yardımın adresini yaşadığı yere alamadığı için kesildiğini söyledi.

2 aydır elektriği kesin olan Duman’a 6 bin lira ceza kesildi. Sosyal güvencesi olmayan Hüseyin Duman, Kaymakam’a gittiğini bir iş adamının 650 lira yardımda bulunduğunu adresini yaşadığı yere alamadığı için yardımın kesildiğini söyledi. İstanbul’da gitmediği devlet hastanesi kalmayan Hüseyin Duman’ın hastalığına çare bulunamamış ve hastaneye yatırılmamış. Kalbinden de rahatsız olan Duman, anjiyo edilemedi.