GATA'daki görevinden alınan Ali Edizer Güdül Devlet Hastanesi'ne atanmış!

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer'in Ankara'nın Güdül ilçesinde bulunan devlet hastanesine atandığı ortaya çıktı.

Halk TV ÖZEL

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Başhekim Yardımcılığı görevinden, sosyal medyadaki Medeni Kanunu hedef alan paylaşımları nedeniyle oluşan tepkiler üzerine alınan Ali Edizer'in Güdül Devlet Hastanesi'ne atandı.

Halk TV'nin üst düzey yetkililerden edindiği bilgiye göre; Edizer burada pasif göreve çekildi. Edizer, buradaki pasif görevi süresince hizmet vermeyecek ancak maaş almayı sürdürecek.

Levent Gök de açıkladı

Halk TV'de Gökmen Karadağ ile Açıkça programına katılan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ali Edizer ile ilgili bu bilgiyi paylaştı. Gök, GATA'daki görevinden alınan Edizer'in Ankara'nın Güdül ilçesindeki devlet hastanesine atandığını öne sürdü.

Gök şöyle konuştu:

Bu iktidarın aymazlığı devam ediyor ve bu aymazlıkta FETÖ benzeri tarikatlar, devlet içinde FETÖ kadar kollanıyor ve bir iktidar paylaşımı yapılıyor. Bu FETÖ yapılanmasından farksız yapılanmalar değiller bunlar. Sağlık Bakanlığının bugün Menzil tarikatının etkisinde olduğunu herkes biliyor. Böyle birini kimin GATA Başhekim Yardımcısı yaptığını öğrenmek istiyorum. Güdül Devlet Hastanesine vermişler kendisini.

Ne olmuştu?

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, sosyal medyada paylaştığı Medeni Kanunu hedef alan ve erkeklere ikinci kadınla evlenmeyi tavsiye eden sözleri üzerine görevden alınmıştı. Sosyal medyada ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran olay sonrası, Edizer'in Sağlık Bakanlığındaki etkinliğiyle bilinen Menzil tarikatıyla bağlantısı da ortaya çıkmıştı.

Edizer daha önce en uzun süre Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Recep Akdağ'ın özel kalem müdürlüğünü de yapmıştı.