Faturasını ödeyemeyenlerin elektriği bu ay kesilmeye başlayacak

Faturasını ödeyemeyenlerin elektriği bu ay kesilmeye başlayacak

Koronavirüs salgını sürecinde borç kaynaklı elektrik kesintileri geçici olarak askıya alınmıştı. Bu aydan itibaren faturasını ödeyemeyenlerin elektriği kesilecek.

Koronavirüs salgınıyla birlikte birçok işyerinin kapanmasının, evden çalışmaların artmasının ve tedbirlerin etkisiyle yurttaşlar da evlerine kapandı. Bu süreçte elektrik faturaları da yüzde 15 civarında yükseldi.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nın elektrik dağıtım şirketi olan ve 4,4 milyondan fazla abonesi olan CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, salgın döneminde faturaların yüksek gelmesiyle ilgili şikayetler aldıklarını ifade etti. Bakal, “Salgın nedeniyle borcunu ödeyemeyenlerin elektriklerini kesmedik. Faturalarını ödeyemeyenler de arttı. Şirket olarak bu borcu göğüslemeye çalıştık ama eylül-ekim aylarından itibaren normale geçeriz. Elektrik kesilmediği sürece faturalar ödenmiyor. 5 ay botunca borçtan dolayı elektrikleri kesmedik ama artık normale dönülecek ve bu aydan itibaren kesintiler başlayacak” ifadelerini kullandı.